На вільному ринку працює багато виробників аналогічних товарів, і кожен виробник намагається привернути увагу покупця до свого продукту. Вибір ортопедичного матраца оточений багатьма міфами. Одну частину з них створив маркетинг, а інша частина – пережиток минулого. Розбираємось з реальністю.

"Довічна гарантія"
Всі матеріали природним шляхом зношуються, жодна гарантія не може скасувати закони фізики. Навіть найкращий і дорогий матрац зазнає серйозного зношування за 5 років у м'яких його частинах. А при зношених м'яких частинах немає жодного сенсу в довшій гарантії на інші частини матраца. Виробник гарантує збереження наповнювача, але гарантія не поширюється на вм'ятини, дірки чи плями. Міняти частини матраца економічно недоцільно, дешевше купити новий. Щоб збільшити термін служби матраца, його необхідно періодично перевертати, це запобігає утворенню на його поверхні вм'ятин.

"Лікувальний ефект"
Людям хочеться вірити, що можна зцілитися уві сні, просто купивши ортопедичний матрац. Таку думку покупцям нав'язує реклама. Насправді все набагато простіше. Ортопедичний матрац тримає хребет рівно, але це може тільки попередити загострення вже наявних захворювань. Комфортний матрац забезпечує повноцінний сон, а сон важливий для ендокринної системи та обміну речовин. Викривлення хребта можна попередити за допомогою матраца, але не можна виправити, зцілення не відбудеться. Матраци не мають нічого спільного з лікарями ортопедами.

"Корисний жорсткий матрац"
Пережиток минулого - чим жорсткіший матрац, тим корисніший він для хребта. Занадто жорсткий матрац шкідливий, як і занадто м'який. Хребет – не цвях, він має природні вигини. Якщо поперековий відділ не отримує підтримки з боку занадто жорсткого матраца, це спричиняє напруження м'язів та порушує циркуляцію крові. На надто м'якому матраці хребет прогинається дугою, що також викликає напруження м'язів. У такому положенні легені людини стиснуті, дихати важче. Матраци помірної жорсткості рекомендуються дітям та підліткам, у яких хребет ще не сформувався. Жорсткість матраца має підходити людині за віком, вагою та давати комфорт. Всі люди різні, у кожного свої потреби та особливості. Матрац, насамперед, має бути пружним, саме від цього залежить прогнеться хребет, як у гамаку, або прийме анатомічно правильне положення.

"Натур продукт"
Багато хто вважає синтетичні матеріали недовговічними та шкідливими. Безумовно натуральні матеріали – це плюс, але синтетичні – не мінус. Якісні сучасні синтетичні матеріали безпечні, гіпоалергенні та зберігають свої якості багато років. Термін служби натуральних матеріалів менший, та й алергію на вовну ніхто не скасовував.

До вашої уваги блог Divaso - Матеріали: що знаходиться всередині матрацу, ковдри або подушки?

Пружинні VS безпружинні
Залежні пружини... Якщо всі пружини пов'язані одним каркасом, то матрац не матиме обіцяного ортопедичного ефекту.

У разі незалежних пружин їх автономність відносна, оскільки чохли, в яких знаходяться пружини, пов'язані між собою, тому роль каркаса виконує сполучний матеріал. Коли одна із пружин стискається, вона тягне за собою сусідню. У блоках незалежних пружин "ефект гамака" мало помітний.

Безпружинні матраци мають пружну, але при цьому чутливу основу, що складається з еластичної піни з мікроскопічними клітинками. Вони мають також анатомічні властивості. Склад наповнювача забезпечує належну опору та рівномірний розподіл ваги.