Футон або топпер? Ці популярні тонкі матраци для комфортного сну і відпочинку мають багато спільних функцій і характеристик. Навіщо взагалі потрібен тонкий матрац?

 

Тонкі матраци призначені для поліпшення комфорту сну за рахунок коригування спальної поверхні. Простими словами, футони і топпери просто необхідні, якщо:

У Вас немає місця для розміщення ліжка, і Ви спите на розкладному дивані;

Ваша спальна поверхня занадто м'яка або занадто тверда;

Старий матрац просів або втратив ортопедичні властивості, а купити новий наразі немає можливості;

До Вас часто приїжджають з ночівлею родичі або друзі, але для них немає додаткового спального місця.

Тонкі матраци можуть стати в нагоді для занять фітнесом, на відпочинку з наметами або під час ночівлі на дачі, або ж в якості захисту нового матраца або дивана від забруднень. Залежно від матеріалів наповнювача і чохла вони можуть забезпечувати терморегуляцію поверхні, створюючи комфортний мікроклімат для сну в будь-який час року. Як бачите, дані вироби багатофункціональні і з легкістю допоможуть вирішити проблему незручного спального місця або його відсутності взагалі.

Головними перевагами тонких матраців є їх легкість і мобільність. Конструкція футонів та топперів не має пружинної основи, тому вони легко скручуються в рулон, займаючи мінімум місця для компактного зберігання та транспортування. А одним з основних показників споживчої затребуваності є ціна, яка набагато нижче повнорозмірного ортопедичного матраца.

Таким чином, при мінімальних витратах Ви можете кардинально змінити якість свого відпочинку, збільшивши комфортність або надавши анатомічність будь-якій спальній поверхні.

Основні відмінності футонів та топперів

Незважаючи на візуальну та функціональну схожість, футони та топпери мають кілька відмінних рис.

Слово «футон» прийшло до нас із давньої японської культури. Спочатку футонами називали комплект спальної білизни для сну на підлозі, що складається з матраца та ковдри. Його характерною рисою була компактність - після сну його згортали в невеликий рулон і прибирали в шафу, звільняючи місце в маленьких японських будиночках. В ході історії від набору залишився тільки матрац, який зберіг популярність завдяки високій якості використовуваних матеріалів і забезпечення необхідного комфорту спального місця.

У сучасному світі футон - це щільний багатошаровий матрац, товщина якого становить від 5 до 11 см. При виробництві даного типу виробів використовуються ті ж матеріали, що і в звичайних ортопедичних матрацах - натуральні, синтетичні або комбіновані. Вони володіють достатніми рівнями пружності та еластичності для забезпечення анатомічної підтримки тіла.

Область застосування футона не обмежується тільки ліжком або диваном, його також можна використовувати в якості додаткового спального місця прямо на підлозі - це і є основна відмінність футона від топпера.

Топпер (від англ. «top» - «взверху») - це спальний атрибут, який не призначений для автономного використання замість матрасу, але чудово справляється з функцією усунення нерівностей і забезпечує оптимальний рівень жорсткості спального місця - дивана, старого матраца, крісла-ліжка, розкладачки і т.д. Тобто головне призначення - бути додатковим ортопедичним шаром, тому стандартна висота топперу не перевищує 4-8 см. Щоб топпер нерухомо лежав поверх дивана, він оснащується по кутах спеціальними фіксаторами - гумками.

Що ж вибрати?

Вибирати між футоном та топпером необхідно в залежності від переслідуваної мети. Футону слід віддати перевагу, якщо Вам знадобиться не тільки змінити якісні характеристики поверхні для сну, але і організувати повноцінне спальне місце на підлозі, а топпер ідеальний для коригування нерівностей і регулювання жорсткості спальної поверхні, а ще його зручно взяти з собою у відрядження або в похід.

Щоб купити топпер або футон, який стане надійним, безпечним і довговічним придбанням, скористайтеся нашими корисними підказками.

В першу чергу визначитеся з матеріалами матраца - внутрішніми наповнювачами і тканиною чохла. Саме від них залежить якість і термін служби матраца, а також рівень комфорту і безпеки Вашого сну. Намагайтеся вибирати ті моделі, які повністю або більшою мірою виготовлені з безпечних, гіпоалергенних матеріалів.

Визначте для себе підходящу ступінь жорсткості. Спробуйте прилягти на матраци з різною пружністю і визначте, яка з них зручна саме Вам. Також Ви можете поцікавитися рекомендованим рівнем жорсткості поверхні у лікаря-ортопеда.

Вибирайте модель, максимально допустиме навантаження якої буде перевищувати Вашу власну вагу. У разі недотримання цього правила матрац швидко зноситься і втратить ортопедичні властивості.

Підберіть точний розмір. Якщо матрац призначений для розміщення поверх ліжка, дивана або іншого матраца, то його розмір повинен відповідати їх габаритам.

Пам'ятайте, що якість і комфорт сну безпосередньо залежить від Вашого спального місця. Тому подбайте про те, щоб вона мала всі необхідні характеристики для здорового відпочинку.

В інтернет-магазині виробника матраців Divaso ви можете обрати топер на будь-який смак та бюджет.