Футон або топпер?

Ці популярні тонкі матраци для комфортного сну і відпочинку мають багато спільних функцій і характеристик.

Навіщо потрібен тонкий матрац?

Тонкі матраци призначені для поліпшення комфорту сну за рахунок коригування спальної поверхні. Простими словами, футони і Топпери просто необхідні, якщо:

У Вас немає місця для розміщення ліжка, і Ви спите на розкладному дивані;

Ваша спальна поверхня занадто м'яка або занадто тверда;

Старий матрац просів або втратив ортопедичні властивості, а купити новий немає можливості;

До Вас часто приїжджають з ночівлею родичі або друзі, але для них немає додаткового спального місця.

Тонкі матраци можуть стати в нагоді для занять фітнесом, на відпочинку з наметами або під час ночівлі на дачі, або ж в якості захисту нового матраца або дивана від забруднень. Залежно від матеріалів наповнювача і чохла вони можуть забезпечувати терморегуляцію поверхні, створюючи комфортний мікроклімат для сну в будь-який час року. Як бачите, дані вироби багатофункціональні і з легкістю допоможуть вирішити проблему незручного спального місця або його відсутності взагалі.

Головними перевагами тонких матраців є їх легкість і мобільність. Конструкція футони і Топпер не має пружинного підстави, тому вони без праці скручуються в рулон, займаючи мінімум місця для компактного зберігання та транспортування. А одним з основних показників споживчої затребуваності є ціна, яка в 3-4 рази нижче повнорозмірного ортопедичного матраца.

Таким чином, при мінімальних витратах Ви можете кардинально змінити якість свого відпочинку, збільшивши комфортність або надавши анатомичность будь спальної поверхні.

Основні відмінності футони і Топпер

Незважаючи на візуальне і деякий функціональне схожість, футони і Топпери мають кілька відмінних рис.

Слово «футон» прийшло до нас із давньої японської культури. Спочатку футони називали комплект спальної білизни для сну на підлозі, що складається з матраца і ковдри. Його характерною рисою була компактність - після сну його згортали в невеликий рулон і прибирали в шафу, звільняючи місце в маленьких японських будиночках. В ході історії від набору залишився тільки матрац, який зберіг популярність завдяки високій якості використовуваних матеріалів і забезпечення необхідного комфорту спального місця.

У сучасному світі футон - це щільний багатошаровий матрац, товщина якого становить від 4 до 10 см. При виробництві даного типу виробів використовуються ті ж матеріали, що і в звичайних ортопедичних матрацах - натуральні, синтетичні або комбіновані. Вони володіють достатніми рівнями пружності та еластичності для забезпечення анатомічної підтримки тіла.

Область застосування футона не обмежується тільки ліжком або диваном, його також можна використовувати в якості додаткового спального місця прямо на підлозі - це і є основна відмінність футона від Топпер.

Топпер (від англ. «Top» - «верхній») - це спальний атрибут, який не призначений для автономного використання, але чудово справляється з функцією усунення нерівностей і забезпечує оптимальний рівень жорсткості спального місця - дивана, старого матраца, крісла-ліжка, розкладачки і т.д. Тобто головне призначення - бути додатковим ортопедичним шаром, тому стандартна висота Топпер не перевищує 5-7 см. Також найчастіше для наповнення використовується всього один матеріал, що робить його більш легким і гнучким. Щоб топпер нерухомо лежав поверх дивана, він оснащується по кутах спеціальними фіксаторами - гумками.

Що ж вибрати?

Вибирати між футони і Топпер необхідно в залежності від переслідуваної мети. Першого типу матраців слід віддати перевагу, якщо Вам знадобиться не тільки змінити якісні характеристики поверхні для сну, але і організувати повноцінне спальне місце на підлозі, другий же тип ідеальний для коригування нерівностей і регулювання жорсткості спальної поверхні, а ще його зручно взяти з собою у відрядження або в похід.

Щоб купити топпер або футон, який стане надійним, безпечним і довговічним придбанням, скористайтеся нашими корисними підказками:

В першу чергу визначитеся з матеріалами вироби - внутрішніми наповнювачами і тканиною чохла. Саме від них залежить якість і термін служби матраца, а також рівень комфорту і безпеки Вашого сну. Намагайтеся вибирати ті моделі, які повністю або більшою мірою виготовлені з безпечних, гіпоалергенних матеріалів.

Визначте для себе підходящу ступінь жорсткості. Спробуйте прилягти на матраци з різною пружністю і визначте, яка з них зручна саме Вам. Також Ви можете поцікавитися рекомендованим рівнем жорсткості поверхні у лікаря-ортопеда.

Вибирайте модель, максимально допустиме навантаження на яку буде перевищувати Ваш власний вагу. У разі недотримання цього правила матрац швидко зноситься і втратить ортопедичні властивості.

Підберіть точний розмір. Якщо матрац призначений для розміщення поверх ліжка, 

дивана або іншого матраца, то його розмір повинен відповідати їх габаритам.

Пам'ятайте, що якість і комфорт сну безпосередньо залежить від Вашого спального місця. Тому подбайте про те, щоб вона мала всі необхідні характеристики для здорового відпочинку.