Відповідність розміру матраца та розміру ліжка має велике значення. Помилки у вимірах призведуть до неможливості якісного сну.

Вибравши матрац більшого розміру, ніж потрібно, матимемо нерівну поверхню. Матрац вигинатиметься, створюючи опуклості та хвилі. Ортопедичні властивості матраца в цьому випадку будуть втрачені, підтримка тіла не буде рівномірною. Сам же матрац деформуватиметься.

Вибравши матрац меншого розміру, ніж потрібно, отримаємо щілини. Якщо заглиблення під матрац не заповнене повністю, то постіль знаходиться нижче за бортики ліжка, і ці планки будуть тиснути. Матрац має бути вище бортиків ліжка.

Оптимальний стан – матрац лежить рівно, не звисає, немає щілин з бортами. Чим більша вага людини, тим вищим та жорсткішим має бути матрац.

Вимірювати матрац потрібно, поклавши його на рівну горизонтальну поверхню (наприклад, на підлогу). Вимірювання проводимо рулеткою та двома довгими лінійками.

Для вимірювання висоти матраца необхідно покласти довгу лінійку на поверхню так, щоб лінійка виступала за край. Висота матраца дорівнюватиме відстані між горизонтальною поверхнею (підлогою) та лінійкою по поверхні матраца.

Для визначення довжини (або ширини) матраца потрібно дві довгі лінійки. Лінійки притискаємо до протилежних боків матраца, не стискаючи сам матрац. Лінійки потрібно розташувати паралельно одину одній, з виступом за край. Довжина (або ширина) матраца дорівнюватиме відстані між двома лінійками по поверхні матраца.

В інтернет-магазині виробника матраців Divaso ви можете обрати ортопедичний матрац на будь-який смак та бюджет.