Обираючи матрац, ковдру або подушку, ми стикаємося з безліччю назв матеріалів, які використовують виробники товарів для сну. Зазвичай покупцеві важко зрозуміти, що це таке та «з чим його їдять». Піднімаємо завісу над цією інформацією.

 

Основа матрацу – це пружинний блок в пружинних матрацах або ортопедична піна в безпружинних матрацах. Відсутність пружин в матраці виключає, що з часом з’являться звуки скрипу. Пружинні блоки бувають із залежними пружинами та з незалежними пружинами.

Пружинний блок Bonnel складається з біконусних пружин у п’ять витків, які мають спеціальні замки для фіксації жорсткості пружини, що робить такі пружини залежними. В пружинах Bonnel радіус витку послідовно зменшується, що дозволяє уникнути дотику витків. Матрац з блоком Bonnel не підходить для двоспальних матраців через «ефект гамака».

В пружинному блоці PocketSpring пружини незалежні. Кожна пружина є в індивідуальному чохлі з нетканого матеріалу, «пружина в кишені». PocketSpring особливо пасує для двоспальних матраців. PocketSpring ідеально повторює контури тіла, не має помітного «ефекту гамака», оскільки пружини незалежні. По периметру блоку PocketSpring може бути розташована стальна рама, для збільшення стійкості матраца до підвищених навантажень. У багатозонному блоці PocketSpring MultiZone пружини мають різні зони жорсткості, які відрізняються одне від одного, та призначені для підтримки різних частин тіла. Зонування створюється за рахунок застосування для різних частин матрацу дроту різного диаметру.

Єврокаркас – це каркас з пінополіуретану, розташовується він по периметру всередині матраца. Єврокаркас створює ідеальну форму бокової частини та збільшує жорсткість країв, захищаючи від просідання при навантаженнях.


Пінополіуретан (ППУ) – це синтетичний спінений матеріал, упругий, еластичний, екологічно чистий, гіпоалергенний, нетоксичний, вологостійкий матеріал, що забезпечує правильне положення хребта під час сну.

AiryFoam – це синтетичний пружний спінений матеріал, стійкий до деформації, високого ступеню еластичності, ортопедична піна. Повітря проходить через мікроклітинки, створюючи гарну циркуляцію повітря. Завдяки сучасним технологіям виробництва, зберігає пружність та форму.

FlexFoam – це синтетична ортопедична піна, щільний матеріал високої пластичності, пружний, з еластичною та пористою структурою, який має анатомічний ефект.

MemoryFoam – це в’язкий еластичний спінений матеріал, має мікропористу структуру, приймає форму тіла та запам’ятовує її. Після зняття навантаження поверхня швидко відновлюється.

LatexFoam – це синтетичний аналог природного латексу, еластичний упругий спінений матеріал, який має подібну структуру до будови бджолиних сот з повітряними клітинками. Після тривалого тиску легко відновлює форму.

LatexFiber – латексований термоскріплений матеріал на основі волокон бавовни. Легкий, м'який та пружний, зберігає тепло та циркуляцію повітря всередині матеріалу, зберігає форму та легко її відновлює.


Латексований кокос (латексована кокосова койра) – волокна з горіхів кокосу, скріплені латексом. Матеріал має об’ємну, упругу, повітрянонепроникну структуру. Латексований кокос використовується у матрацах для посилення жорсткості та пружності. Вироби з латексованим кокосом можуть мати специфічний запах, який з часом вивітрюється.

Нелатексований пресований голкопробивний кокос (пресована кокосова койра) доступніша за ціною, ніж латексована, не має специфічного запаху латексу, але такий матеріал більш жорсткий та недовговічний. Безлатексний кокос з часом кришиться і розсипається.

Сизаль – це волокно мексиканського кактуса Агава, яке має підвищену еластичність завдяки особливій структурі. На відміну від кокосу, кактусове волокно зовсім не деревне, сизаль складається з м'яких, але товстих волокон.

Сизаль латексований (кактусова койра) – це м'який аналог кокосової койри (латексованого кокоса). Вироби з латексованим сизалем можуть мати специфічний запах латексу, який з часом вивітрюється.


Вовна застосовується для виготовлення матраців типу "зима/літо", оскільки зберігає тепло. Сучасні неткані термоскріплені матеріали з вмістом вовни виключають міграцію матеріалу, у них волокна вовни не збиваються і не сипляться.

FlexyWool – легкий, м'який та пружний термоскріплений нетканий матеріал, що має у своєму складі 30% волокна натуральної вовни, зберігає тепло. За рахунок наявності мікроволокна у складі, FlexyWool зберігає циркуляцію повітря всередині матеріалу, зберігає форму та легко її відновлює. FlexyWool є гіпоалергенним матеріалом, стійким до пилового кліща. Сучасні неткані термоскріплені матеріали з вмістом вовни виключають міграцію матеріалу, волокна вовни не збиваються і не сипляться. Вироби з наповнювачем FlexyWool можна прати.

Бавовна – м'який натуральний матеріал, має гіпоалергенні та гігроскопічні властивості, підтримує мікроклімат шляхом відведення зайвого тепла.

Льон – натуральний матеріал, має терморегулюючі характеристики. Льон відводить надлишок тепла та вологи під час літнього періоду року. Фенольні природні сполуки льону мають антибактеріальні властивості.

Коноплі - це натуральний та екологічний матеріал. Він має ортопедичний та анатомічний ефект - додає матрацу жорсткості і відмінно підтримує тіло. Також, завдяки своїй гнучкості, легко підлаштовуючись і повторює контури людини.

Джут (він же “індійський льон", "калькутські коноплі") - це волокно, яке виготовляється з рослин однойменного роду. Нарівні з бавовною, льоном та пряжею, джут відноситься до важливих рослинних волокон. З джутових волокон виготовляють лантухи, канати, килими, меблеві тканини.

Бамбук має високу повітропроникність і в ньому не затримується волога. Мікропори та мікроотвори бамбукових волокон роблять матрац гігроскопічним і з гарною повітропроникністю. Бамбукові волокна мають природні антибактеріальні властивості, які не зникають після прання.

Зелений чай відомий своїми тонізуючими та освіжаючими властивостями. Аромат зеленого чаю є лідером серед антиоксидантів, покращуючи обмін речовин та метаболізм організму. Високий вміст вітаміну Р позитивно впливає на гнучкість судин, зміцнюючи їх, нормалізує рівень цукру в крові та холестерину.

Кава – відомий натуральний антидепресант. Кава стимулює вироблення дофаміну. Дофамін - це гормон, який відповідає за задоволення. А ще кави прискорює кровообіг і підвищує концентрацію.

Силікон – це полімерний матеріал із легкою структурою волокон, який добре пропускає повітря. Силікон, як і вовна, добре зберігає тепло. Силіконове волокно не втрачає форму після прання, легко переться та швидко сохне. Матеріал не має алергенів і не піддається впливу грибка та цвілі.

Латекс – спінений сік каучукового дерева. Це натуральний еластичний пружний матеріал, який має подібну структуру до будови бджолиних сот з повітряними клітинками. Навіть після тривалого тиску легко відновлює початкову форму. Латекс вологонепроникний, тому це антибактеріальний матеріал. Натуральний латекс має яскраво-виражений специфічний запах.


ThermoFelt – жорстка термоскріплена повсть, створена термічним способом на основі волокон бавовни. Еластичний, щільний матеріал служить як роздільник пружинного блоку та настилочних шарів матраца, розподіляє навантаження, не дозволяє пружинам продавлювати м'які шари-наповнювачі.

LinenFelt – жорстка термоскріплена повсть, створена термічним способом на основі волокон льону. Еластичний, щільний матеріал служить як роздільник пружинного блоку та настилочних шарів матраца, розподіляє навантаження, не дозволяє пружинам продавлювати м'які шари-наповнювачі.

LinenFlex – м'який та пружний нетканий термоскріплений матеріал з мікроволокон на безклеєвій основі із вмістом волокон льону. LinenFlex є природним терморегулятором, зберігає циркуляцію повітря всередині матеріалу, зберігає форму та легко її відновлює. LinenFlex є гіпоалергенним матеріалом, стійким до пилового кліща.

TermoFiber це синтетичний термоскріплений матеріал, м'який та пружний, який складається із кручених порожнистих поліефірних волокон, просочених силіконом. TermoFiber відмінно утримує тепло, повітропроникний, гіпоалергенний, вологостійкий (не створює сприятливих умов для розмноження грибка та бактерій). Термофіксація волокон нетканого матеріалу забезпечує надійне кріплення та мінімізує виникнення грудок.

NanoFiber (мікроволокно, “штучний пух”) – це поліефірне силіконізоване нановолокно, яке на дотик нагадує натуральний пух. NanoFiber – гіпоалергенний та екологічний матеріал, що не вбирає запахи. Незважаючи на легкість матеріалу, він добре зберігає тепло.

Джут силіконізований – легкий, м'який та пружний термоскріплений нетканий матеріал, що має у своєму складі 40% джутового волокна, 40% мікроволокна та 20% силікону. За рахунок наявності мікроволокна у складі, FlexFiber відмінно зберігає тепло та циркуляцію повітря всередині матеріалу, зберігає форму та легко її відновлює. FlexFiber є гіпоалергенним матеріалом, стійким до пилового кліща.

FlexFiber силіконізований – легкий, м'який та пружний термоскріплений нетканий матеріал, що має у своєму складі 20% лляного волокна, 20% джутового волокна, 40% мікроволокна та 20% силікону. За рахунок наявності мікроволокна у складі, FlexFiber відмінно зберігає тепло та циркуляцію повітря всередині матеріалу, зберігає форму та легко її відновлює. FlexFiber є гіпоалергенним матеріалом, стійким до пилового кліща.

BioLight силіконізований – легкий, м'який та пружний термоскріплений нетканий матеріал, має у своєму складі до 20% бамбукового волокна, 20% джутового волокна, 40% мікроволокна та 20% силікону. За рахунок наявності мікроволокна у складі, BioLight відмінно зберігає тепло та циркуляцію повітря всередині матеріалу, зберігає форму та легко її відновлює. BioLight є гіпоалергенним матеріалом, стійким до пилового кліща.

HollowFiber (холлофайбер, «порожнє волокно») складається з пустотілих ниток поліестеру, скручених у формі спіралі та з'єднаних між собою. HollowFiber стійкий до високих температур та вологості. Порожнини між волокнами заповнені повітрям, що дозволяє затримувати тепло, забезпечуючи знижену теплопровідність. Матеріал не має алергенів і не піддається впливу грибка та цвілі. Завдяки тому, що холлофайбер добре пропускає повітря, він має хорошу мікровентиляцію. Холлофайбер не має запаху, не токсичний, тому гіпоалергенний.

Мікрофібра зносостійка – це синтетична тканина м'яка і приємна на дотик. Структура волокна не дозволяє заводитися в тканини мікроорганізмам, накопичувати частинки пилу, не створює статичної електрики, невимоглива у користуванні, легко переться, швидко сохне і не вимагає прасування.

Жаккард – це не визначення складу тканини, а спосіб переплетення ниток. Головна технічна характеристика цього плетіння – щільність та довговічність виробу. Коттон-жаккард - поєднання бавовни та синтетичних волокон. Стерйч-жаккард – складається з еластичних синтетичних волокон.

В інтернет-магазині національного виробника Divaso ви можете обрати ортопедичний матрац або топпер на будь-який смак та бюджет. Зверніть увагу також на ковдри, подушки та наматрацники.